Kurumsal Kimlik

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, bir şirketin ya da kurumun şirket dışındaki duruşunu temsil eden dijital bir kavramdır. İlgili firmanın iç ve dış yüzünü temsil eden bu kavram, müşterilerin de gözünde bir prestij oluşturmaktadır. Kurumsal bir kimliğe sahip olan işletmeler akılda kalıcı bir imaja sahip olmaktalar. Özellikle şahıs ve aile şirketlerinde olması gereken kurumsal kimlik, ilgili şirketin herhangi bir kişi ya da kişilere bağlı kalmadan da sürdürülebilir bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Şirket yönetimi konusunda başarılı bir geçmişe sahip olsanız dahi kurumsal kimlik oluşturarak şirketinizi marka haline getirebilirsiniz. Hib ajans olarak kurumsal kimlik kazanmak isteyen müşterilerimize destek olarak bu süreci onlar adına bizler yürüyoruz.

Kurumsal Kimlik Kavramı Neleri Kapsar?

Hib Ajans üzerinden kurumsal kimlik hizmeti almak isteyen kişiler bu hizmetin neleri kapsadığını bilmeleri gerekiyor. Kurumsal kimlik için öncelikle profesyonel logo tasarımı, ürün ve ambalaj tasarımları, bina, ofis ve şantiye düzeni, sergi fuar ve fuayerlere katılım, şirket içerisinde kullanılan dosya, zarflar, antenli kağıtlar ve kartvizitler gibi birçok etmene bağlı olarak oluşturulmaktadır. Bununla birlikte irsaliye, mektupları, faturalar, personeller için verilen sertifikalar, firma tarafından çıkarılan kurumsal yayın ve raporlar, firmaya ait reklam katalog ve broşürleri, ajanda takvim banknot ve promosyon ürünleri gibi tüm öğeler baştan aşağı tasarlanarak kurumsal kimlik için tek tip haline getirilmektedir.

Kurumsal kimlik görülebileceği üzere bir şirketin faaliyet gösterdiği tüm alanlar ile ilgilenmektedir. Yukarıda belirttiğimiz durumların yanı sıra firmanın internet sitesi ve sosyal medya hesapları içinde ayrı çalışmalar yapılması gerekmekte. Kurumsal kimlik sahibi olmak, aslında firmalar için en doğal reklam alanlarından birisidir. Bu bağlamda Hib Ajans gibi uzman ekipler ile çalışılmalı, hiçbir detayı gözden kaçırılmamalıdır. Eğer en ufak bir detay dahi atlanırsa kurumsal kimlik oluşumu belirli bir yerden sonra tıkanabilir.

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları

Kurumsal kimlik oluşumunun aşamaları 5 farklı başlık altında inceleyebiliriz.

Kurumsal kimlik oluşumu sırasında ilk olarak tasarım süreci ile başlanmaktadır. Yapılacak olan işleri belirleyen uzman ekibimiz, gerekli onayları aldıktan sonra çalışmanın ilk aşamasına başlar. Öncelikle ilgili şirket tasarım konusuna karar vererek kurumsal kimliğin şekillenebilmesine start verilebilinsin.
Tasarım sürecinin atlatılması ile beraber 2. aşamada zamanlamaya bağlı kalınmaktadır. Oluşturacak olan tasarımın kullanıcılar üzerinde etki edebilmesi için iyi bir şekilde planlanması gerekiyor. Bu süreç içerisinde zaman en önemli etkenlerden birisidir.

3. aşamada ise yapılan çalışmalar ile ilgili bir sunum gerçekleştirilir. Uzman ekibimiz dahilince hazırlanan sunumlar ilgili şirket yetkililerine sunulur.
4. aşamada ise yapılan sunum sonrasında gerekli görülen alanlar üzerinde bir düzenlemeler yapılır. Tasarımsal olarak yapılacak değişimler için son düzenleme bu aşamada yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra kurumsal kimlik oluşumunda herhangi bir düzenleme ve değişim yapılamamaktadır.
Son aşamada ise onaylanan tasarım artık yukarıda belirttiğimiz alanlarda basılarak markanın tanıtım yüzü olarak kullanılır. Kurumsal kimlik oluşturabilmek için belirttiğimiz bu adımlar işletmenin büyüklüğüne ve etki alanlarına göre oldukça değişiklik gösterebilmektedir.

İşletmenizin bu standartlara bağlı olarak bir kurumsal kimlik sahibi olmasını istiyorsanız iletişim bölümünden uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

biz ne yaparız?

HİZMETLERİMİZ

Bilişim Danışmanlığı

Dijital medyanın sunmuş olduğu avantajlar, bir şirketin markalaşma aşamasını büyük oranda desteklemektedir. Bilişim danışmanlığı üzerine vermiş olduğumuz hizmet, ihtiyaçlarınıza yönelik kurumsal çözümler sağlıyor.

Web Tasarım

Kurumsal bir internet sitesine sahip olmak, şirketinizin dijital pazar içerisindeki etkinliklerine arttırarak marka imajınızın bütünü ile artmasına katkı sağlar

SEO

Sahip olduğunuz internet sitesi içinde bulunan içerik, görsel ve başlıklar ile arama motorlarına uygun mu? Hib Ajans olarak bu konudaki eksikliklerinizi tamamlayarak internet sitenizin arama motorlarına uygun hale getiriyoruz

E-Ticaret

E-ticaret olan ilgi, her geçen gün artmaya devam ediyor. Bölgesel hizmetten çıkarak kurumsallaşmak isteyen işletmelere profesyonel E-Ticaret hizmetimiz ile destek oluyoruz!

Mobil Uygulama

Türkiye’de mobil internet kullanıcı sayısı 40 milyonun üzerine çıkmış durumda. Bu denli büyük bir popülasyona sahip dünya içerisinde işletmenizi ön plana çıkarmak istemez misiniz?

Google Adwords

Televizyon, internet, radyo reklamlarının maliyeti ortada! Medya reklamlarından ziyade dijital reklamlar ile işletmenizin gelirlerini arttırmak ister misiniz? Hib Ajans, Google Adwors reklamları ile de sizlerin yanında!

Özel Yazılım Geliştirme

Özel yazılım, bir işletmenin can damarıdır. Farklı ihtiyaçlara yönelik isteklerin tek bir yazılımda sunan Hib Ajans, işletmelerin sorunlarına kurumsal çözüm önerileri sunuyor.

B2B Bayilik Sistemi

B2B Bayilik sistemi ile artık işletmeniz üzerinde tam kontrol sağlayabileceksiniz. Bayi ile firma arasındaki kurumsallığın sağlandığı bu sistem, Hib Ajans tarafından profesyonel bir şekilde kodlanmaktadır.

Grafik Tasarım

İlk bakışta tanınacak bir marka olmanın yolu iyi bir grafik tasarımından geçmektedir. Hib Ajans olarak grafik tasarımı konusunda sizlere uzman bir ekip tahsis ediyoruz!

Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik, bir şirketin marka olabilmesine aracılık eden en büyük sistemdir. Şirketinizin kurumsal bir kimliğe sahip olmasını istiyorsanız Hib Ajans hizmetlerinden destek alın!

Sosyal Medya

Sosyal medya, dijital pazara yön vermek isteyen kişiler için vazgeçilmez bir alandır. Marka bilinirliği oluşturmak ve kurumsal kimliğinizi yansıtabilmek için Hib Ajans sosyal medya hizmetinden destek alın!
BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgilerimiz

Call us at this number

+98(897)67 43 67

Email At this email

info@hib.com.tr

Blogdan
Son
Makaleler

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum.

Giriş & Kayıt